/Files/images/47805.001.jpg

Правила поведінки здобувача освіти в закладі

1.1 Правила поведінки учнів у школі базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті школи.
1.2 У випадку порушень Правил до учнів можуть бути вжиті такі стягнення:
-усне зауваження;
-запис зауваження в щоденник;
-виклик учня самого або з батьками на раду профілактики правопорушень;
-відшкодування завданої учнем шкоди його батьками.
1.3 Учень приходить до школи за 10 – 15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході у школу дотримується правил ввічливості, знімає в гардеропі верхній одяг і прямує до місця проведення уроку.
1.4 Заборонено перебувати у класних приміщеннях у верхньому одязі.
1.5 Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.
1.6 Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
1.7 Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати без поважних причин забороняється.
1.8 Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Повинен дбайливо ставитися до підручників та зошитів. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.
1.9 Учні повинні охайно вести щоденник і давати його вчителю без будь-яких заперечень.
1.10 Учень має бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками школи, батьками інших учнів, а також з учнями. 1.11 Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам. 1.12 Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи. 1.13 Учні повинні дбайливо ставитися до шкільного майна і речей, щоналежать вчителям та іншим учням. Забороняється брати без дозволу чужі речі. Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті а у разі пошкодження батьки учня зобов’язані відшкодувати збитки. 1.14 Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.

2. Поведінка на заняттях

2.1 До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до дзвінка; 2.2 Заборонено запізнюватися на уроки без поважних причин. 2.3 У разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце. 2.4 Забороняється виходити з класу без дозволу вчителя. 2.5 Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя. 2.6 Протягом уроку:

- не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами; - не можна вживати їжу та напої, жувати жуйку; - забороняється користуватися мобільними телефонами.

2.7 Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’являти щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно.
Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику. 2.8 Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків так і після їх закінчення. 2.9 Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення. 2.10 Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань. 2.11 Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. 2.12 При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

3. Поведінка до початку, на перервах і після закінчення занять:
Час перерви -особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, проте, не повинен заважати іншим.
3.1 Під час перерви учні зобов’язані:
-навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;
-вийти з класу;
-рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;
-підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням;
-допомагати підготовити клас на прохання вчителя до наступного уроку.
3.2 Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки;
3.3 Під час перерв учням забороняється:
-бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на перилах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;
-штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми, грати у м’яча у приміщеннях не пристосованих для цього;
-сваритися між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за допомогою сили, битися;
-вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим;
-палити в будівлі і на території школи.
3.4 Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.
3.5 Після закінчення занять учень повинен:
-одержати одяг з гардеробу, одягнутися і покинути школу,
дотримуючись правил ввічливості.
3.6 Черговий по класу:
-знаходиться в класі під час перерви;
-забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення;
-допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку;
-стежить і підтримує відповідні санітарні умови.
3.7 Забороняється перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі.
3.8 На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

4. Кінцеві положення
4.1 Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.
4.2 Учні не мають права під час знаходження на території школи та проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих.
4.3 Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення учбових занять або неурочних заходів без дозволу працівників школи.

Кiлькiсть переглядiв: 123

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.